Jste zde: Home Uncategorised BREXIT informace pro pojištěnce - AKTUALIZOVÁNO

Byl to maraton a sprint - těmito slovy předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová uvedla dne 24.12.2020 zprávu o dosažení dohody mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií o obchodu a spolupráci. Tato dohoda, kromě jiného, obsahuje i protokol o sociálním zabezpečení, který zahrnuje i pravidla pro zdravotní pojištění a poskytování zdravotních služeb, která téměř zcela kopírují dosud aplikovaná evropská nařízení o koordinaci systémů sociálního zabezpečení. Dohoda se bude předběžně aplikovat od 1.1.2021.

Veškeré běžné situace jsou upraveny stejným způsobem, jakoby UK z EU nevystoupilo. Nadále je možné ve vztahu k UK využívat Evropské průkazy zdravotního pojištění pro čerpání nezbytné péče během krátkodobého pobytu. Stávající evropské průkazy vystavené britskými institucemi zůstávají v platnosti a není třeba žádat o jiný doklad. Nadále je možné čerpat plnou péči na základě formuláře S1 pokud osoba bydlí mimo stát pojištění a nadále je možné cestovat za plánovanou péčí s formulářem S2. Stejně tak zůstává princip jednoho pojištění nebo určování aplikovatelné legislativy formulářem A1. Z pohledu pojištěnce nedochází k zásadním změnám.

Oproti očekávání tak již neplatí scénář vypracovaný na základě výstupové dohody, který počítal pouze se zachováním získaných práv u vybrané skupiny osob.

O veškerých novinkách a podrobnostech budeme informovat, jakmile to bude možné.

V Praze dne 30.12.2020

JUDr. Ladislav Švec, ředitel

 

Kontaktní informace

Kompletní kontakty naleznete zde!
Kancelář zdravotního pojištění, Praha 3, Žižkov, nám. W. Churchilla 1800/2, PSČ 130 00, Tel: +420 236 033 411, IČ: 70938393
Email: info @ kancelarzp.cz ; www: http://www.kancelarzp.cz/; Datová schránka: 939ut2i