Jste zde: Home Uncategorised S evropským průkazem zdravotního pojištění na dovolenou

Při cestách do zahraničí je rozumné pamatovat i na nepříjemná překvapení. Vždy je dobré mít pojištění pro případ onemocnění nebo úrazu. Věděli jste, že ve státech Evropské unie, Norsku, Lichtenštejnsku, na Islandu a ve Švýcarsku platí Vaše veřejné zdravotní pojištění?

Na základě evropského průkazu zdravotního pojištění (modré kartičky od zdravotní pojišťovny, „EHIC“) máte po dobu pobytu nárok na poskytnutí zdravotní péče, kterou bude Váš zdravotní stav vyžadovat, za stejných podmínek jako místní pojištěnci (více informací zde). Pokud by se Vám například něco stalo na dovolené v Chorvatsku, ošetří Vás zdejší zdravotnické zařízení stejně jako by ošetřilo chorvatského pojištěnce. O možnostech a podmínkách ošetření v Chorvatsku adalších státech se můžete informovat na našich webových stránkách, nebo v mobilní aplikaci „KZP na cesty“. Za ošetření zaplatíte jenom tolik, kolik by za něj zaplatil místní pojištěnec (regulační poplatek, poplatek za recept, za hospitalizaci atp.). Vlastní náklady na péči budou ale zprostředkovaně vyúčtovány Vaší zdravotní pojišťovně. V loňském roce takto bylo v zahraničí ošetřeno 45.000 českých pojištěnců a zdravotní pojišťovny za tato ošetření zaplatily celkem 520 mil. Kč.

Kromě evropského průkazu zdravotního pojištění můžete uzavřít i komerční cestovní připojištění, které může poskytnout některé dodatečné výhody. Při uzavírání komerčního cestovního připojištění pozorně čtěte smluvní podmínky dané pojišťovny. V čem se liší komerční cestovní připojištění od Evropského průkazu zdravotního pojištění? Podívejte se na naše srovnání.

V Praze dne 21.5.2019

JUDr. Ladislav Švec, ředitel

Kontaktní informace

Kompletní kontakty naleznete zde!
Kancelář zdravotního pojištění, Praha 3, Žižkov, nám. W. Churchilla 1800/2, PSČ 130 00, Tel: +420 236 033 411, IČ: 70938393
Email: info @ kancelarzp.cz ; www: http://www.kancelarzp.cz/; Datová schránka: 939ut2i